Izrael przewodzi w badaniach nad marihuaną medyczną

27 sierpnia 2018 Badania

Na temat medycznej marihuany bardzo dużo do powiedzenia ma Izrael. Dostrzegają to bogaci inwestorzy, którzy poprzez wielomilionowe inwestycje próbują zagarnąć choć kawałek tego dochodowego rynku. Dowodem na to są targi CannaTech 2016, które miały miejsce w Tel Avivie - swe oferty przedstawiło ponad 200 wystawców, co oznacza bardzo duże zainteresowanie tym rynkiem w przyszłości. Stosowanie marihuany medycznej i prowadzenie nad nią badań jest w Izraelu realizowane na szeroką skalę. Natomiast Izrael inaczej stawia sprawę w przypadku zakazu stosowania marihuany do celów rekreacyjnych, bowiem ma podobne zdanie jak większość krajów na świecie.

Izrael i medyczna marihuana obecnie

Na tę chwilę, Ministerstwo Zdrowia w Izraelu dało zielony światło dla kilkunastu firm na hodowlę i dystrybucję medycznej marihuany. Nie można zapominać, że klimat panujący w Izraelu jest bardzo sprzyjający dla uprawy tej rośliny, do tego stopnia, że kraj ten nazwany został przez prezesa firmy BOL Pharma "ziemią obiecaną konopi indyjskich". Przedsiębiorstwo to prowadzi ogromne uprawy i badania w najnowocześniejszych laboratoriach na północy kraju.

Największa publiczna szkoła wyższa w Izraelu, Uniwersytet Telawiwski, udowodnił i ogłosił skuteczne działanie medycznej marihuany w zwalczaniu bólu. Badania tam przeprowadzone jednoznacznie pokazały, że większość pacjentów wykazujących brak reakcji na tradycyjne leki przeciwbólowe, po zastosowaniu marihuany odczuła znaczną poprawę.

Izrael to nie tylko pionier w badaniach nad medyczną marihuaną oraz jej stosowaniem u pacjentów. W niedalekiej przyszłości przewiduje się bowiem powstanie potężnego rynku związanego z konopiami indyjskimi, na którym planuje zaistnieć wiele istniejących już firm i przedsiębiorców. Oczywiście będzie to też szansa dla przedsiębiorstw, które dopiero noszą się z zamiarem zaistnienia na rynku medycznej marihuany.

medyczna marihuana badania

Założeniem międzynarodowych targów CannaTech jest ściągnięcie najlepszych naukowców, producentów i hodowców z tej branży, nie zapominając również o inwestorach i biznesmenach. Na targach, które trwały przez 3 dni, zapoznać się można było z wieloma produktami opracowanymi na bazie konopi indyjskich - znaczna część z nich to nowatorskie i oryginalne rozwiązania, które miały swą premierę właśnie tutaj.

Rynek medycznej marihuany w Izraelu jest ogromną szansą na rozwój dla wielu firm, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia w tej dziedzinie. O gigantycznym postępie poczynionym na polu legislacyjnym wspomina Saul Kaye, czyli czołowy organizator targów CannaTech. Dodaje również, że obecnie widoczne coraz szersze inwestycje w branżę medycznej marihuany to tak naprawdę dopiero początek.

W "ziemi obiecanej konopi indyjskich" ogromne możliwości dostrzegają dostrzegają firmy o mocnej pozycji na rynku, jak i wschodzący dopiero przedsiębiorcy. Eksperci obserwujący zmiany jakie zachodzą w tej branży zgodnie twierdzą, że Izrael będzie miał wielki przemysł na skalę światową. Być może jesteśmy świadkami powstawania na tej części planety legalnego biznesu budowanego na medycznej marihuanie.

27 sierpnia 2018 Badania

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<