Dlaczego marihuana jest nielegalna? Historyczne powody. Cz I

28 sierpnia 2018 Baza wiedzy

Coraz więcej osób na całym świecie zadaje sobie jedno pytanie: Dlaczego właściwie marihuana jest zakazana? Dodatkowo też dlaczego wiele osób wciąż trafiają do więzienia za jej sprzedaż czy też za jej używanie?

Większość osób zakłada, że tak jest ponieważ ktoś kiedyś zdecydował, iż marihuana jest dużo bardziej szkodliwa, a niżeli pozostałe używki jak papierosy czy też alkohol.

Ktoś to wszystko opracował, działając właśnie w naszym interesie.

W roku 1929 Anslinger Harry został szefem Departamentu Prohibicji w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Waszyngtonie. Alkoholowa prohibicja stała się jednak katastrofą. Gangsterzy w zasadzie zawładnęli całym dzielnicami.

Alkoholowa prohibicja została zakończona. Z czasem stwierdził, że marihuana nie jest żadnym problemem. Nie szkodzi ona ludziom, ale jednak powoduje skłonność do przemocy.

Wyjaśnił on co by się stało z kimś, kto by zapalił marihuanę.

Na pewno wpadlibyście w mocny szał. Następnie zwiększyłyby się marzenia o charakterze erotycznym. Tak on to wszystko tłumaczył.

Ansilinger pochłonął się w obsesji na temat w zasadzie jednego przypadku. Chłopiec o imieniu Victor na Florydzie zarąbał siekierą swoją rodzinę. Wyjaśnił on, że było to działanie po marihuanie. Tenże przypadek został bardzo mocno nagłośniony. Całe USA było przerażone.

nielegalna marihuana

Na trzydziestu naukowców czołowych, aż dwudziestu dziewięciu powiedziało, że marihuana nie powinna być zakazana. Jednak Ansilnger wziął pod uwagę tego jednego jedynego naukowca.

W całych Stanach Zjednoczonych zatem marihuana została zakazana. Co więcej USA doradziło innym krajom, że także powinni zrobić to samo. Meksyk na przykład tego nie zrobił. Meksyk powiedział, że narkotykowa polityka powinna być jednak prowadzona przez lekarzy. Okazuje się, że lekarze twierdzili, że marihuana powinna być legalna, ponieważ nie powoduje absolutnie żadnych problemów. Stany tym werdyktem były po prostu wściekłe. Meksykanie jeszcze długo opierali się Ansilngerowi.

Amerykański czołowy lekarz Ball Michael napisał bezpośrednio do Anslingera Harry'ego list, w którym zdecydowanie wyraził swoje olbrzymie zdziwienie. Wyjaśnił on bowiem, że używał on jako student medycyny konopi. Sprawiały one jednak tylko i wyłącznie to, że czuł senność. Dodatkowo wyraził także przekonanie, że konopie małą grupę ludzi mogą doprowadzić do szaleństwa, ale ten zakres wymaga jeszcze naukowych badań.

Anslinger stanowczo opisał. że marihuana to zło absolutne, na które bez zwłoki należy reagować. Wyjaśnił także, że absolutnie nie należy finansować żadnej naukowi niezależnej. Ani nie będzie to teraz, ani także później.

Przez lata próbowali lekarze przedstawiać dowody, że jest on w dużym błędzie, ale nic wielkiego on sobie z tego nie robił.

Obecnie znaczna większość świata boryka się wciąż z zakazami dotyczącymi marihuany. Są to oczywiście zakazy, które bezpośrednio przeprowadzić właśnie sam Harry Anslinger. Jak widać mamy z nimi do czynienia do dnia dzisiejszego.

28 sierpnia 2018 Baza wiedzy

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<