Jak przechowywać kolekcjonerskie i medyczne nasiona marihuany?

14 Wrzesień 18 Baza wiedzy

Jeśli chcesz przechowywać nasiona marihuany przez dłuższy czas po ich zakupie, to obowiązkowo musisz przyjrzeć się najlepszym sposobom na ich przechowywanie.

Sposób 1

Najlepszym sposobem na przechowywanie nasion marihuany jest włożenie ich do foliowego woreczka strunowego i szczelne jego zamknięcie. Woreczek ten włożyć należy do plastikowego pojemnika na żywność i także dokładnie go zamknąć. Tak zabezpieczone nasionka powinny być przechowywane w lodowce, w której temperatura powinna wahać się w granicach 4-5 stopni Celsjusza. Dobrze też, jeśli lodówka wyposażona jest w system wyciągania wilgoci. Jeśli nie, to dobrym pomysłem będzie dodatkowe zabezpieczenie nasion np. za pomocą foliowego woreczka. Tak zabezpieczone nasiona mogą leżeć nawet i przez dwa lata i w większości przypadków zachowują swoją świeżość.

Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na przechowywanie nasion, który powinien być stosowany jeśli tylko mamy taką możliwość.

jak przechowywać nasiona marihuany

Sposób 2

Nieco gorszy od poprzedniego, ale dalej wystarczający. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że nasiona można przechowywać nieco krócej.

Podobnie jak w metodzie powyższej, zamykamy szczelnie nasionka w woreczku strunowym, po czym wkładamy woreczek z nasionami do plastikowego pojemnika i szczelnie zamykamy. Zabezpieczone w ten sposób nasiona chowamy w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu. Może to być np. szuflada lub szafka, a nawet w ostateczności dobrym pomysłem będzie zakopanie ich pod kilkunastocentymetrową warstwą ziemi, która nie jest bezpośrednio narażona na opady atmosferyczne. Tak zabezpieczone nasiona bez problemu mogą leżeć przez rok i powinny w dużej mierze zachować swoją świeżość.

Sposób 3

Podobnie jak w powyższych przykładach, wkładamy nabyte nasiona marihuany do strunowego woreczka foliowego, który wkładamy do plastikowego pojemnika na żywność. Całość szczelnie zamykamy. Zabezpieczone w taki sposób nasionka chowamy w zamrażarce, w której temperatura będzie oscylowała w granicach minus 20-25 stopni Celsjusza. Zabezpieczone w taki sposób nasiona mogą leżeć nawet i przez 10 lat i w 80% zachowują swoją świeżość. Musimy pamiętać, że nie wolno zamrażać i rozmrażać nasion co jakiś czas. Zamrożone raz, muszą przetrwać w tym stanie do momentu, kiedy ostatecznie będziemy chcieli ich użyć. Dopiero wtedy możemy je rozmrozić. Po kilku godzinach po wyciągnięciu z zamrażarki nasiona odzyskają swoją pierwotną formę. Przechowywanie nasion w taki sposób jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Należy tyko pamiętać, że takowe posiadamy i nie zapomnieć o ich wyciągnięciu.

 

 

14 Wrzesień 18 Baza wiedzy

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<