Mikrodozowanie Magic Mushroom Nasal Spray i Badania nad Phychedelics

11 stycznia 2022 Baza wiedzy

To już prawie 2020 rok! Podczas gdy marihuana zbierała większość nagłówków w 2019 roku, wydaje się, że na horyzoncie pojawiają się kolejne zmiany. Silo Wellness trafia na pierwsze strony gazet; tym razem nie chodzi o innowacyjne vapes, vaporizery czy edibles z konopi, ale o wypuszczenie pierwszego sprayu do nosa z mikrodawkowaniem magic mushroom.

Być może jesteś już dobrze zorientowany w temacie psychodelików, ale mimo to przedstawimy krótką definicję. Psychodeliki to narkotyki, które powodują halucynacje i rozszerzenie świadomości. Dobrym przykładem jest psylocybina, która jest składnikiem nowego sprayu do nosa Silo, przeznaczonego do mikrodawkowania.

Słyszałeś kiedyś o zjawisku Baader-Meinhof? Jeśli nie, zwróćcie na to uwagę. Zobaczycie ten termin ponownie, ale wracając do psychodelików i mikrodozowania sprayu do nosa.

Stan legalizacji psychodelików

Jamajka jest jedynym krajem na świecie, w którym psychodeliki są legalne. Silo Wellness wykorzystuje tę okazję do przeprowadzenia badań i testów swoich nowych produktów. Obecnie nie ma kontroli nad ilością narkotyku, jaką można zażyć, ale z pomocą przychodzi technika mikrodozowania, która pozwala kontrolować podawaną ilość. Dyrektor generalny firmy, Mike Arnold, w rozmowie z New Atlas zauważył, że chcą rozwiązać odwieczny problem niekontrolowanej konsumpcji psylocybiny.

Podobnie jak w przypadku marihuany, gdzie istnieje dylemat nieuregulowanego użycia produktów, jest to również postrzegane jako główna przeszkoda w dążeniu do legalizacji psychodelików. Nigdy nie można oddzielić legalizacji czy dekryminalizacji od polityki. Jest prawdopodobne, że forsowanie którejkolwiek z tych strategii będzie miało znaczenie w wyborach w 2020 roku. Obecnie większość opiniotwórczych środowisk, takich jak politycy i celebryci, traktuje tę debatę z przymrużeniem oka. Podobnie jak w przypadku legalizacji marihuany, nikt nie chce być na czele, zwłaszcza w początkowej fazie takiego ruchu.

W chwili obecnej, magiczne grzybki są nielegalne w Ameryce. Narkotyk ten jest zdekryminalizowany tylko w Denver i Oakland. Jednak istnieje powszechny aktywizm na rzecz legalizacji narkotyku. Według Michaela Hartmana, który jest projektantem farmaceutycznym i współwynalazcą w Silo Wellness, badali oni i testowali spray do mikrodawkowania do nosa na sobie i innych. Zauważa on, że nadal prowadzą dalsze badania przed nadaniem tempa legalizacji lub dekryminalizacji magicznego grzybka w USA.

Dlaczego mikrodozowanie grzybka w sprayu do nosa?

W kulturach, w których psychodeliki są powszechne, ich użycie jest zazwyczaj mniej swobodne, a bardziej kierowane lub kontrolowane. Starszyzna lub osoby odpowiedzialne są przewodnikami w używaniu narkotyku. Innym środkiem kontroli jest używanie specjalnych pojemników do zażywania psychodelików. Ale co się dzieje w kraju, w którym nie ma takich środków?

Hartman twierdzi, że technologia Silo Wellness pomoże w rozwiązaniu tego dylematu. Poza tym, maksymalna ilość psilocybiny wynosi poniżej 0,1 na pojemnik. Twórca farmaceutyków zauważa, że mikrodawkowanie pozwala na stosowanie ograniczonych dawek narkotyku dla początkujących. Mała ilość dawki lub sub-psychedelic pozwala na testowanie konsumpcji przed pójściem na pełnym gazie.

Michael Hartman zastrzegł również, że mikrodawkowanie grzybów pomaga również w zmniejszeniu nudności, które są częstym efektem ubocznym. Grzyby nie sprzyjają dobrze układowi trawiennemu. Inną zaletą kontroli dawek jest to, że ułatwiają one kontrolę składu związków aktywnych, takich jak psylocybina.

Efekty działania Magicznych Grzybów

Pozytywne Efekty

Chociaż najczęściej słyszy się o negatywnych skutkach psilocybiny, związek ten ma wiele pozytywów. Przy mikrodawkowaniu, ekstrakt z magicznych grzybów może pomóc w łagodzeniu depresji lub lęku. Ponadto, jeśli masz trudny czas koncentracji, psylocybina może pomóc odzyskać ostrość. W przypadku, gdy trafisz w pułapkę w zakresie kreatywności, magic mushroom spray do nosa może pobudzić twój mózg do myślenia i wymyślić niesamowite pomysły.

Jedną z podstawowych zalet psylocybiny w porównaniu z innymi narkotykami jest jej nie uzależniająca natura w naturalnej postaci. Chociaż nadal uważana za nielegalną i niebezpieczną, wstępne badania wykazują pewne powiązania między łagodzeniem depresji a stosowaniem psylocybiny w celach leczniczych.

Negatywne skutki

Podobnie jak w przypadku marihuany w początkowych etapach, podstawową przeszkodą w legalizacji jakiegokolwiek narkotyku jest dowód wyższej analizy kosztów i korzyści. Tak właśnie wygląda obecna sytuacja z magicznymi grzybkami. Istniejące badania wykazują, że negatywne skutki psychodelików znacznie przewyższają zalety legalizacji grzybków magicznych. Istnieje wiele negatywnych skutków związanych z tym narkotykiem. Niekorzystne efekty są dodatkowo podsycane przez nieskuteczność kontroli dawkowania. Ale czy nowa technika mikrodozowania przez nos pomoże przezwyciężyć niektóre z tych wad? Tylko czas i badania mogą to stwierdzić.

Podstawowym "negatywnym" efektem używania leków psychodelicznych są halucynacje. Efekty są jeszcze gorsze, jeśli wywołują one dręczące doświadczenia z przeszłości. Stan ten, znany jako Hallucinogen persistence perception disorder (HPPD), może przybrać poważny obrót, jeśli nie zostanie wcześnie zdiagnozowany i leczony.

Niekorzystne skutki zażywania magicznych grzybów (senność, zawroty głowy i zaburzenia percepcji) są ironiczne, ponieważ uważa się, że psychodeliki zwiększają koncentrację i skupienie, jeśli są przyjmowane w ograniczonych ilościach. Paranoja, dezorientacja i brak koordynacji mogą również wynikać z używania psylocybiny.

Chociaż istnieją twierdzenia, że psylocybina ma wiele zalet i powinna zostać zalegalizowana, pytanie, jakie powinno zadać sobie Silo Wellness i inne firmy planujące wejście na rynek, brzmi: czy korzyści te przewyższają koszty legalizacji.

Podsumowanie

Silo Wellness utorowało drogę dla innych graczy w branży, takich jak naukowcy i agencje rządowe, do podjęcia wysiłku w zakresie badań nad psychodelikami. Rząd powinien być celowy w zbieraniu bezstronnych faktów na temat używania psychodelików. Nie powinniśmy dać się złapać na gorącym uczynku, gdy obywatele będą naciskać na legalizację, dekryminalizację lub utrzymanie status quo, jeśli chodzi o innowacje takie jak spray do nosa do mikrodozowania magicznych grzybków. Politycy również wykorzystają tę okazję na swoją korzyść przed wyborami w 2020 roku. Gdzie stoisz, jeśli chodzi o legalizację psychodelików w Ameryce? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

11 stycznia 2022 Baza wiedzy

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<