Nasiona konopi indyjskich w wersji feminizowanej

29 sierpnia 2018 Nasiona konopii

Ludzie uprawiający marihuanę wiedzą, że w zasadzie od samego początku, hodowla opierała się na męskich osobnikach konopi indyjskich. Nie wykonywano żadnych procesów, które miały na celu uzyskać daną wielkość nasion w osobnikach żeńskich. Cały proces odbywał się na całkowitym losowaniu. Wybierając nasiona miało się nadzieję, że akurat w pozyskanej partii będą te, określane mianem feminizowanych. Jednakże czas mijał, a sposoby uprawy zmieniały się. Tak też dzisiejsi hodowcy mogą wykonywać uprawę marihuany mając jednocześnie duże szanse na pozyskanie żeńskich odpowiedników tych nasion. Wśród tych metod warto wymienić szczególnie dwie - przy użyciu srebra koloidalnego oraz rodelizacja. Zasłużyły się one zwłaszcza łatwością w ich użyciu.

Sposób wykonania nasion konopi indyjskich w odmianie żeńskiej

Jeżeli chodzi o rodelizację to tak jakby ingeruje się w procesy zachodzące naturalnie, a następnie manipulowanie nimi tak, aby uzyskać własne korzyści. W momencie uzyskania określonej sytuacji, męskie osobniki tej rośliny, a przynajmniej niektóre z nich, zaczynają produkować bardzo specyficzny pyłek. Taka sytuacja powstaje na przykład przy dotarciu rośliny na kres swego życia gdy wcześniej nie wykonano zapłodnienia. Przypuszcza się, że jedną z przyczyn jest stres w ilości nadmiernej. Przy rodelizacji konopie indyjskie utrzymuje się w stopniu ciągłym w etapie kwitnienia, dopóki w końcu nie będzie wydzielać na zewnątrz pożądanego pyłku. Gdy taka czynność następuje, wydzielany pyłek trzeba zebrać. Należy podejść do tego bardzo delikatnie. W następnej kolejności pyłki i pąki łączy się ze sobą w taki sposób, że w efekcie finalnym uzyskuje się nasiona rośliny o osobnikach żeńskich.

freminizowane nasiona marihuany

Chociaż metodę tę określa się za niezwykle skuteczną, jej istnienie niesie ze sobą również wady. Pierwszą z nich jest znanie dokładnego dnia, kiedy roślina zacznie kwitnąć. Jest to zależne od każdego osobnika z osobna. Niestety, jeśli marihuana będzie kwitnąć zbyt długo to owszem, uzyska się z niej nasiona, ale będą one charakteryzować się o wiele gorszą jakością niż w tradycyjny sposób. Jednakże, taki sposób jest całkowicie naturalny. W teorii człowiek wtrąca się w proces życia i funkcjonowania rośliny, ale cały czas owe procesy zachodzą naturalnie. Zmienia się jedynie czas ich trwania.

Co oznacze, że nasiona marihuany są feminizowane

Mając nasiona marihuany feminizowane, oznacza to, że będą z niej powstawać tylko i wyłącznie osobniki żeńskie konopi indyjskich. Na świecie znane są różne sposoby na pozyskanie takich nasion. Największe zainteresowanie tymi metodami rozpoczęła się, gdy na jaw wyszło, że wersją żeńską marihuany można równie efektywnie handlować. Bardzo często stosowane jest przy tym koloidalne srebro. Trzeba przyznać, że nie jest to co prawda metoda najskuteczniejsze, ale jej użycie jest proste i nie kosztuje dużo. Dzięki temu, praktycznie każdy człowiek może spróbować ją wykonać. Kto wie, może już przy pierwszej próbie uzyska żeńskie osobniki marihuany.

29 sierpnia 2018 Nasiona konopii

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<