Jak zrobić czekoladowe lody marihuanowe

30 marca 2021 Przepisy

Składniki:

 • 2 uncje koktajlu marihuanowego
 • 16 filiżanek gęstej śmietany
 • 4 filiżanki pół na pół
 • 4 filiżanki mleka pełnego
 • 2 łyżki stołowe ekstraktu waniliowego
 • 24 żółtka jaj, lekko ubite
 • 6 filiżanek cukru
 • 2 łyżeczki soli
 • 1 filiżanka niesłodzonego kakao w proszku
 • 1,5 filiżanki granulek lecytyny
 • 20 uncji posiekanej gorzkiej czekolady

Wskazówki:

W dużym garnku, dodać 8 filiżanek ciężkiej śmietany i 2 filiżanki pół i pół na średnim ogniu.

Gdy mieszanina dojdzie do wrzenia, dodaj koktajl marihuany. Zmniejszyć ogień do minimum i niech to gotować, mieszając od czasu do czasu, przez około godzinę. To jest "mieszanina kremowa".

Przecedzić mieszaninę kremową przez sitko lub siatkę. Schłodzić w lodówce przez około 2 godziny.

Połączyć cukier, mleko, sól, kakao w proszku i lecytynę w innym dużym garnku na średnim ogniu, ciągle mieszając. Doprowadzić mieszaninę do wrzenia.

Umieść żółtka jaj w misce. Stopniowo wmieszaj około 2 filiżanek gorącego płynu i przelej mieszaninę z powrotem do pierwotnego garnka.

Podgrzewaj mieszaninę, aż zgęstnieje, ale nie gotuj jej. Zdjąć z ognia i mieszać z posiekaną czekoladą, aż czekolada się rozpuści. To jest właśnie "masa czekoladowa".

Wlać masę czekoladową do schłodzonej miski i odstawić do lodówki na około 2 godziny, mieszając od czasu do czasu.

Kiedy masa czekoladowa całkowicie ostygnie, wymieszać z masą śmietanową i wanilią. Wlać całą masę do maszynki do lodów i postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Smacznego!

Do przygotowania 2 galonów lodów.

30 marca 2021 Przepisy

Garść przydatnej wiedzy

Nasiona konopi - superfood!

Choć w dalszym ciągu kontrowersyjne, nasiona konopi zdobywają popularność i uznanie coraz szerszego grona konsumentów oraz ekspertów żywieniowych. Nasiona konopi poprawiają pracę układu pokarmowego, zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca czy miażdzycy. Są także bogatym źródłem składników mineralnych i witamin. Dzięki zawartości dużej ilości aminokwasów stanowią bogate źródło białka, które strukturą jest niemalże identyczne do białka jaja kurzego - najbardziej przyswajalnego przez ludzki organizm. Dodatkowo nasiona konopne poprawiają odporność organizmu nie tylko na infekcje ale także przeciwdziałają powstawaniu komórek rakowych. 

Kolekcjonerskie nasiona konopi

Sianie nasion konopi jest w naszym kraju zabronione. Dozwolone jest jednak gromadzenie ich w celach kolekcjonerskich. Z tego powodu można znaleźć wiele sklepów oferujących nasiona. Przejdź do naszego rankingu Seed Banków, gdzie poznasz liderów sprzedaży nasion marihuany.
>> Seed Banki 2018 << 

Przygotowaliśmy także zestawienie najczęściej wybieranych nasion w celach medycznych i kolekcjonerskich. Jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie interesująca, przejdź do >> Rankingu Nasion Marihuany <<